NASZ ZESPÓŁ
Nasza relacja z pacjentami opiera się przede wszystkim na współpracy,
a jej zasady zawsze są ustalane wspólnie z uwzględnieniem oczekiwań jednej i kompetencji drugiej strony. Wkładamy wiele uwagi i wysiłku w to, by pacjent czuł się w gabinecie dobrze i bezpiecznie,
tak by atmosfera ułatwiała dzielenie się trudnymi nieraz treściami oraz sprzyjała wspólnej pracy.
Zawód psychologa i psychoterapeuty wiąże się z koniecznością ciągłego kształcenia i zdobywania nowych doświadczeń. Wiedza na temat zaburzeń psychicznych stale się poszerza, dlatego nasi specjaliści stale uczestniczą w dodatkowych szkoleniach oraz konferencjach naukowych, by być na bieżąco z najnowszymi standardami leczenia.
Zapoznaj się z informacjami na temat naszych specjalistów, ich wykształcenia oraz dziedzin specjalizacji, by znaleźć odpowiedniego psychologa i psychoterapeutę dla własnych potrzeb oraz problemów.
EWA KOTARSKA
Magister psychologii (Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) nr 817. Superwizor Dydaktyk terapii poznawczo-behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 93).
Przez ponad osiem ostatnich lat doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej Szpitala Uzdrowiskowego i Sanatorium Uzdrowiska Ustroń oraz prowadząc terapię grupową na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Ośrodek „Tulipan” w Ustroniu. Pracowała także jako psycholog i psychoterapeuta w Centrum Zdrowia Psychicznego NZOZ Dziechcinka w Wiśle oraz w Centrum Poznawczo-Behawioralnym Ad Rem w Krakowie.
Ponadto jeszcze w trakcie studiów zdobywała doświadczenie uczestnicząc w licznych wolontariatach w pracy z osobami z zaburzeniami psychotycznymi i niepełnosprawnością intelektualną.
SPECJALIZACJA: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, psychoterapia online, diagnoza psychologiczna, szkolenia
EDYTA MYNARSKA
Magister psychologii oraz filozofii (Uniwersytet Śląski w Katowicach) a także psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) nr 973.
Ma dziesięcioletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, które zdobywała m.in. w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katedrze i Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Katowicach, Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz w Centrum Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie zajmowała się psychoterapią grupową i indywidualną. Prowadziła diagnozę i terapię dzieci oraz młodzieży w placówkach oświatowych na terenie Bielska-Białej i okolic.
SPECJALIZACJA: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, psychoterapia dzieci i młodzieży, diagnoza psychologiczna
JAGODA RÓŻYCKA
Psycholog, doktor nauk społecznych (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), psychodietetyk. Obecnie kształci się w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Interesuje się terapią ACT, terapią schematów i dialogiem motywującym.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, w Ośrodku Perinatologiczny Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Oddziale Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego SPSK nr 7 w Katowicach-Ochojcu. Współpracowała z licznymi centrami medycznym na Śląsku w zakresie konsultacji dla pacjentów z zespołami metabolicznymi pracując w obrębie zmiany nawyków żywieniowych. Członek Zarządu Fundacji Zdrowego Życia, które realizuje interdyscyplinarny program wsparcia osób z cukrzycą typu 2 i otyłością. Aktualnie także pracownik naukowo-dydaktycznym Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Uniwersytetem Humanistyczno-Społecznym w Sopocie, Wrocławiu i Poznaniu, prowadząc zajęcia z zakresu zdrowia pozytywnego na studiach podyplomowych z Psychologii Pozytywnej.
SPECJALIZACJA: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapia online, konsultacje psychodietetyczne, szkolenia
MAGDALENA PUSTELNIK
Magister psychologii (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) nr 1344.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy klinicznej z pacjentami dorosłymi w ramach
rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i onkologicznej w Szpitalu Uzdrowiskowym i Sanatorium Uzdrowiska Ustroń, prowadziła terapię z dziećmi do 7 roku życia w Punkcie Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Ustroniu, pracowała również z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną, prowadząc trening umiejętności społecznych oraz zajęcia indywidualne. W trakcie studiów odbywała liczne staże i praktyki w oddziałach psychiatrycznych, udzielając wsparcia oraz prowadząc zajęcia grupowe i terapię indywidualną.
Aktualnie prowadzi psychoterapię indywidualną, diagnozę i wsparcie osób dorosłych w Poradni Zdrowia Psychicznego w Cieszynie oraz pracuje z dziećmi i młodzieżą w Poradni Psychologiczno-Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.
SPECJALIZACJA: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, psychoterapia dzieci i młodzieży, psychoterapia online, diagnoza psychologiczna
WOJCIECH KLĘK
Magister psychologii (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego), psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie procesu certyfikacji w Instytucie Poznawczym w Krakowie. Ukończył kurs Coachingu w Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie,
Pracuje z osobami dorosłymi zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości. Prowadzi life i biznes coaching oraz szkolenia z komunikacji dla firm.
SPECJALIZACJA: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, psychoterapia online, coaching
PAULINA PIECHA
Magister psychologii (Uniwersytet SWPS w Katowicach) oraz psychoonkolog (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Obecnie kształci się w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach pod kierownictwem Ewy Pragłowskiej i Agnieszki Popiel.
Swoje doświadczenie zdobywała w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej na oddziale Medycyny Paliatywnej oraz w Zespole Domowej Opieki Paliatywnej.
SPECJALIZACJA: konsultacje psychologiczne, diagnoza psychologiczna i psychoonkologiczna
KAROLINA UBYCH
magister psychologii (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu) magister terapii pedagogicznej, ratowniczka medyczna.
Doświadczenie zawodowe związane z pracą z dziećmi i rodzicami zbierała w placówkach oświatowych na terenie Bielska-Białej i okolic. Prowadziła grupy dziecięce w normie intelektualnej oraz terapię dzieci z obniżonymi zdolnościami. Aktualnie zaangażowana w wsparcie psychologiczne w przedszkolu „Bajka” w Buczkowicach.
Związana z uczelniami wyższymi na terenie Śląska prowadzi wykłady i zajęcia z zakresu psychologii i komunikacji dla studentów kierunków medycznych.
Współtworzy markę Ratunkowa w Roztoce organizującą szkolenia z zakresu medycyny ratunkowej dla osób związanych z ochroną zdrowia.
Jako ratowniczka medyczna związana z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.
SPECJALIZACJA: konsultacje psychologiczne, wsparcie rodzin z dziećmi, szkolenia
KAROLINA RUSEK
Magister psychologii (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie) oraz psychodietetyk (SWPS w Katowicach). Obecnie kształci się w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach pod kierownictwem Ewy Pragłowskiej i Agnieszki Popiel.
Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i dorosłymi zdobywała w Ośrodku Wsparcia, Przedszkolu Terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością sprzężoną w Warszawie, Punkcie Wczesnego Wspomagania Rozwoju przy OERW w Ustroniu oraz w Centrum Rehabilitacyjno – Edukacyjnym dla Dzieci w Żywcu. Odbywała praktyki specjalistyczne w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu na oddziale Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii. Aktualnie pracuje w Przedszkolu w Górach, gdzie prowadzi terapię z dziećmi w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Kształcenia Specjalnego. Prowadzi zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych.
SPECJALIZACJA: diagnoza kliniczna, terapia dzieci oraz poradnictwo psychodietetyczne
JOANNA MYRCZEK
Magister psychologii z uprawnieniami pedagogicznymi (Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej). Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (nr 1718).
Odbywała praktyki na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Goczałkowicach-Zdroju oraz w Zespole Szkół Nr 1 w Pszczynie. Następnie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w placówkach oświatowych na terenie powiatu pszczyńskiego.
Prowadzi psychoterapię indywidualną z młodzieżą i dorosłymi w kryzysie psychicznym, a także z osobami w spektrum autyzmu i/lub z ADHD. Prowadzi także diagnozę i wsparcie w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Tychach
SPECJALIZACJA: diagnoza kliniczna, psychoterapia osób dorosłych i młodzieży